Strona Główna

MMM Wieliczka 2015

1 maja b.r. odbyły się w hali "Solnego Miasta" Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w gimnastyce sportowej, w których wzięło udział ponad 50 zawodników z klubów krakowskich, łódzkich oraz wielickiego GIMNAZJONU będącego zarazem organizatorem zawodów. W trakcie całodniowych zmagań przez trybuny przewinęło się ok. 300 osób – głównie rodzin zawodników ale też mieszkańców naszego miasta co cieszy szczególnie gdyż zależy nam na dalszej popularyzacji tej pięknej choć trudnej w uprawianiu i fachowym odbiorze dyscypliny /ponadto czasem zdarza się jeszcze mylenie gimnastyki sportowej z innymi dyscyplinami sportu gimnastycznego/.

Klub nasz reprezentowało 14 gimnastyków /była to jedna z najliczniejszych reprezentacji klubowych/. W wieloboju 2 miejsce zajął Dawid Kudła, poza nim miejsca premiowane awansem do ogólnopolskiego finału zdobyli: Michał Zarański, Krystian Skubiński, Piotr Kozłowski a jako rezerwowy Jan Michalik. Pozostali, w tym nasi najmłodsi gimnastycy /6-letni/ uplasowali się na dalszych pozycjach w bardzo wyrównanej stawce rywali. Ponadto do finałów, w których wzięło udział po 8 najlepszych zawodników w danej konkurencji zakwalifikowali się: Dawid Kudła, Krystian Skubiński, Michał Zarański, Janek Michalik, Piotrek Kozłowski i Karol Nowak /rezerwowymi byli Antoni Pląder i Kamil Szarek/. Dawid wygrał finał ćw. w podporach i zajął 3 m. w skoku. Krystian był pierwszy w finale skoku a Michał zdobył brązowy medal za ćwiczenia wolne. Janek i Karol zajęli wspólnie 3 miejsce w finale ćw. w podporach. Gratulacje dla wszystkich 14 zawodników oraz trenerów /GIMNAZJON zajął ponadto pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej Mistrzostw/. Dziękujemy również rodzicom a często również dziadkom i innym członkom rodzin za wytrwałość w codziennym dowożeniu chłopców na treningi – to również Wasz sukces.

Oddzielne podziękowania kierujemy do Burmistrza i Starosty wraz z Pracownikami za objęcie patronatu, wsparcie rzeczowe i życzliwą współpracę a także Zarządu i Pracowników "Solnego Miasta" za udostępnienie obiektu i pomoc podczas imprezy. Dziękujemy także sekcji gimnastyki sportowej AZS AWF w Krakowie za wypożyczenie części sprzętu gimnastycznego oraz wszystkim spośród kilkunastu osób zaangażowanych w organizację Mistrzostw. Nadmienić należy, że z pewnością do pochlebnej opinii wszystkich ekip na temat organizacji imprezy przyczynił się smaczny obiad przygotowany przez Kampus Wielicki.