Strona Główna

Bieg ku pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", a 4 marca 2018 roku odbędzie się z tej okazji szósta ogólnopolska edycja Biegu "Tropem Wilczym".

 

Tym wydarzeniem chcemy oddać hołd i upamiętnić "Żołnierzy Wyklętych" działających w podziemiu antykomunistycznym i antysowieckim w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.


Do  biegu dołączyła także Wieliczka! Zapraszamy do udziału w rodzinnym biegu na dystansie 1963 m. Startujemy 4 marca o godz. 12:00 z Rynku Górnego w Wieliczce i biegniemy specjalnie wyznaczoną trasą do Solnego Miasta. Uczestnicy biegu mogą rejestrować się w godz. 9:30-11:30 w Biurze Zawodów w dniu biegu. Biuro Zawodów będzie znajdować się w okolicach Startu (specjalne pakiety startowe dla pierwszych stu osób).

 

Bohaterem wielickiego biegu w tym roku jest rtm. Witold Pilecki (1901-1948). Na Mecie wszystkich biegaczy zapraszamy do stworzenia  "Mozaiki Wolności" - z 25 wymalowanych własnoręcznie przez uczestników imprezy plansz ułożymy portret rtm. Witolda Pileckiego.


Organizatorem głównym biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a w Wieliczce - Urząd Miasta i Gminy Wieliczka. Koordynatorem akcji wielickiej jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce. Partnerami w realizacji biegu są: "Solne Miasto", Powiat Wielicki, Uczniowski Klub Sportowy Gimnazjon, Niepubliczne Gimnazjum Podstolice, Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego Wieliczka, Szkoła Podstawowa im. s. E. Podoskiej w Grajowie, Drużyna ZHR "Halit", Wielicka Drużyna Dziewczęca ZHR "Buczyna".

 

Polecamy stronę głowną wydarzenia: tropemwilczym.pl

 

Pytania można kierować na adres: biblioteka@biblioteka.wieliczka.eu.


Regulamin Biegu "Tropem Wilczym" w Wieliczce, 4 marca 2018
Formularz rejestracji biegacza - Załącznik nr 1 do Regulaminu
Trasa Biegu "Tropem Wilczym" - Załącznik nr 2 do Regulaminu

Strony: « Poprzednia 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 38 Następna »